->
Foto
2012
>>> 26.2.2012.: -Pepeljanje
u crkvi
Pepeljanje 26.2.2012.
|
U srijedu 22.veljače bila je Pepelnica, prvi dan korizme. U prvu nedjelju potom na kraju svete mise svećenik posipa prah pepela po glavama vjernika govoreći "čovječe sjeti se da si prah i da ćeš se u prah povratiti". Pepeljanje nas podsjeća na to da smo od praha stvoreni i da ćemo se u prah i vratiti. Jedino je duh vječan i neprolazan, pa se zbog toga ne treba vezati uz ovozemaljske stvari, jer su one prolazne. Nakon tri sunčana dana danas je malo hladnije, pada kiša s burom. Prvi put na svetoj misi zbor je vodila, novi zborovođa, gospođa Anita iz Metkovića. |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |