www.vid.hr

13.4.2016.-U Zagreb je danas stiglo tijelo sv.Leopolda Bogdana Mandića kojega je papa Franjo zajedno s p. Piom iz Pietrelcine proglasio zaštitnikom Godine milosrđa.  Događaju je nazočilo tisuće vjernika uz zvonjavu zagrebačke katedrale gdje je tijelo sv. Leopolda postavljeno i gdje će biti izloženo do četvrtka, nakon čega će biti preneseno u kapucinsku crkvu sv. Leopolda Mandića u Dubravi. Sv.Leopold  redovnik-kapucin, svećenik i ispovjednik rođen je 1866.g. u Herceg-Novom. Od 1906.g. pa do svoje smrti 1942.g. boravi u Padovi gdje je njegova ispovjedaonica bila opsjednuta od ljudi svakodnevno po deset, pa i više sati; i tako kroz gotovo 40 godina! Svetim ga je proglasio papa Ivan Pavao II. 16. listopada 1983. Sv.Leopold štuje se i u našoj župi, u Prudu 12.svibnja a zaštitnik je i naše županije. Tijelo sv.Leopolda biti će izloženo vjernicima na štovanje u Zagrebu do 18.travnja kada će u jutarnjim satima biti prevezeno u Sloveniju.

Sliku sa dočeka u Zagrebu poslao nam je Srećo Ilić.