->  Foto 2017 >>> 30.6.2017.: -Poginuli branitelji u Domovinskom ratu vezani uz župu

 Zagreb, 25.lipnja 2017.-Malo niže je oglas za Međunarodni simpozij povodom 25. obljetnice osnivanja Ureda za strane novinare (Foreign Press Bureau) i 25. obljetnicu osnivanja Hrvatskog informativnog centra što je organiziralo Hrvatsko kulturno vijeće. U Hrvatskoj je za vrijeme rata bilo 6 Ureda za strane novinare, a u BiH 7 ureda. Naš župljanin Mirko Volarević za vrijeme Domovinskog rata bio je voditelj "Međunarodnog press centra" u Osijeku. Mirko je bio i jedan od 5-orice članova Organizacijskog odbora rečenog Simpozija. Simpoziju se odazvalo preko 100 inozemnih novinara koji su izvještavali iz Hrvatske i BiH za vrijeme Domovinskog rata. U nedjelju, 25.06.2017. godine održana je sv. misa u crkvi Sveta mati slobode za sve sudionike Simpozija. Poslije mise smo svi išli iza oltara gdje se nalazi popis svih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i pripadnika HVO-a. Kako je popis obilan (sadrži imena preko 15.000,00 poginulih) uspio sam naći na popisu dvojicu branitelja iz naše župe ili podrijetlom iz naše župe.

Pok. Ante Taslak iz Vida (poginuo na Bistrini 1991.) i pok. Branimir Šuškov (unuk pok. Nikole Ilića - zvanog Laik, Branimirova majka Radosava je živjela u Marini kod Trogira zajedno s Branimirom prije njegove pogibije - Branimira je raznijela tromblonska mina na Južnom ratištu). Ostale poginule branitelje nisam mogao fotografirati jer su im imena navedena izvan dosega  fotoaparata - u visinu više od 15 metara.

Srećo Ilić