->
Foto
2019
>>>
12.5.2019.:
-Blagdan sv. Leopolda u
Prudu
Gospa od Loreta u Kuni
|
Što je za sve štovatelje Majke Božje u Hrvata Marija Bistrica, za Slavoniju i Baranju Aljmaš, za Istru Rijeku i Gorski kotar Trsat, Dalmaciju Sinj to je za sve Pelješane Kuna odnosno Gospa DELORITA (Gospa od Loreta) koja se slavi i kao Dan općine Orebić. Karmelićanin br. Dražen Marija Vargašević i sestra Maja Pavla Bašić su osobe koje danas skrbe o samostanu i zavjetnoj crkvi Gospe Delorite u Kuni, našim župljanima su postali poznatiji od kada su prošle godine preko naših mladih doveli katoličku mladež iz Španjolske a potom prve nedjelje Adventa predvodili duhovnu obnovu u našoj župi. Nakon tih poznanstava veći broj župljana se uključio u pomoći uređenja spomenute crkve bilo radom ili materijalnim doprinosima kako bi se ova za njih prva svetkovina u čast Gospe Delorite i na slavu Božju svečano organizirala. Misno slavlje predvodio je biskup mons. Mate Uzinić uz koncelebriranje dvanaest svećenika i prisustvo nekoliko posvećenih osoba a započelo je procesijom od samostanske crkve Gospe Delorite do župne crkve Velike Gospe i natrag. Za vrijeme ovog slavlja uočena je jedna posebnost: vjernici su donosili bukete ruža i polagali oko Gospina kipa te nakon procesije odnosno na kraju misnog slavlja i blagoslova svi bi pristupali kipu i uzimali po jednu ružu i nosili svojim domovima. Više o ovom događaju pročitajte na: https://karmelbm.wordpress.com/ (Marko Marušić) |