->  Sport i udruge>>> Turnir Ante Taslak >>> 2012. -REZULTATI: >>> 25.3. 2012. finale, FOTO

15.memorijalni turnir "Ante Taslak" 2012.
foto BM

25.III.2012.g.- Finalnim ogledima pred oko 200 gledatelja završen je 15.memorijalni turnir "Ante Taslak" na kojem je nastupilo 28 ekipa. Treći put u nizu MNK Vid (trenutno vodeći na tablici Lige UMA Metković) je pobjednik turnira.

U prvoj odigranoj utakmici za treće mjesto sastali su se MNK Prud i Mlinište. Mlinište je povelo 1:0 ali je Prud do kraja  poluvremena preokrenuo u vodstvo 3:1. U drugom dijelu Prud povećava na 4:1, Mlinište sa 2 gola dolazi na 4:2, Prud opet postiže pogodak za 5:3. Do kraja Mlinište je uspjelo izjednačiti na 5:5 te se pristupilo izvođenju penala. I dok su pruđani postigli sve pogotke, Mlinište je imalo dva promašaja (obrana golmana i stativa) te je konačan rezultat 7:6 i osvojeno treće mjesto za Prud.

U revijalnom susretu sastale su se ekipe Hrvatske pošte, čiji je djelatnik bio pok. Ante i ekipe "Prijatelji Ante Taslaka" a rezultat je bio 4:4.

U finalu sastale su se dvije najbolje ekipe turnira MNK Vid i ekipa Šuškovo naselje iz istoimenog mjesta u susjednoj Hercegovini smještenog između Čapljine i Stoca. Uoči finalnog ogleda svirana je hrvatska himna te je održana počast za pok. Antu Taslaka i sve poginule hrvatske branitelje minutom šutnje. U utakmici Vid je u prvoj minuti i napadu pogodio stativu, ubrzo i još jednu a povelo je ipak Šuškovo pogotkom Matea Kozarića. Ante Bukovac izjednačio je na 1:1 a Ivan Marković doveo Vid u vodstvo 2:1 što je bio rezultat poluvremena. U drugom dijelu Mateo Kozarić u slalomu izjednačuje na 2:2. Nekoliko minuta poslije Šuškovo je imalo tri izgledne prilike u desetak sekundi kada vratar Vida brani izravne i teške udarce na gol, u idućem napadu Tomislav Kešina dovodi Vid u vodstvo od 3:2 što je i konačan rezultat. Utakmica vrlo dobra sa velikim brojem šansi za boje ekipe. Vrijeme je bilo ugodno sa 18 stupnjeva bez vjetra uz popunjeno gledalište.

Na kraju utakmice dodijeljeni su prigodni pehari: za najboljeg golmana Ivan Petković (MNK Prud), najbolji strijelac: Leo Kozarić (Šuškovo), najbolji igrač: Tomislav Kešina (MNK Vid) koje im je uručio Stipe Čamber. Načelnik našeg malog mista Iko Ramić uručio je pehar za 4.mjesto ekipi Mliništa. Pehare za tri prvoplasirane ekipe uručio je sin pok. Ante Mijo Taslak: 1.mjesto-MNK Vid, 2.mjesto-Šuškovo naselje, 3.mjesto-MNK Prud. >>> svi rezultati ipopis igrača u finalu turnira ovdje