->
Foto
2012
>>>
8.4.2012.: -72
slike-Uskrsno bdijenje u Vidu
Ponoćka-Uskrs u Vidu 7./8.IV.2012.
|
Uskrsnim bdijenjem u crkvi Gospe Snježne u župi je svečano dočekan Uskrs. Crkva je bila prepuna vjernika. Na početku bogoslužja svećenik je blagoslovio uskrsnu svijeću koja gori u posebnim prigodama te prilikom krštenja. Nakon toga bila su četiri čitanja Svetog pisma dok su se žudije izmjenjivale svakih 5-10 minuta. Nakon čitanja Svetog pisma svećenik predvodi molitvu i zapjeva "Slava Bogu na visini" a žudije "od straha" popadaju na pod gdje leže do završetka pjevanja (oko 10 minuta). Nakon toga se ustaju i u čvrstom vojničkom stavu stoje do završetka svete mise koja slijedi. Tijekom mise svećenik je blagoslovio krštenu vodu koja se potom ulije u krstionice (od Velikog petka one su suhe). Kiša je padala cijelo vrijeme, vani je bilo 11 stupnjeva a u crkvi prilično toplo. Svim župljanima i posjetiteljima ovih stranica SRETAN USKRS! (foto BM) |
|
|